OlVita
Poland
English
Deutsche
Netherlands
Russia


Ol'Vita

Firma Ol'Vita

 • Firma Ol'Vita

  Ol'Vita jest polską firmą rodzinna powstałą w 2004 roku. Kapitał przedsiębiorstwa jest w 100 % polski. Nasza działalność związana jest z przemysłem spożywczym, kosmetyczny i paszowym. Przemysł spożywczy obejmuje produkcję:
  - olejów zimno tłoczonych nieoczyszczonych (nierafinowanych),
  - olejów w kapsułkach
  - mąk naturalnych z nasion oleistych m.in. wysokobiałkowych,
  - nasion, pestek i suszonych owoców
  - przemysł kosmetyczny obejmuje produkcję
  - aturalnych 1-składnikowych kosmetyków- olejów zimno tłoczonych i peelingów/ maseczek
  - przemysł paszowy obejmuje produkcję wysokobiałkowych komponentów paszowych- makuchów

  Nasze doświadczenie pozwoliło nam na stworzenie własnych, nowoczesnych linii produkcyjnych, dzięki którym uzyskujemy innowacyjne produkty najwyższej jakości. Wszystkie produkty Ol'Vita są w 100 % naturalne. W procesach technologicznych używamy wyselekcjonowanych surowców pochodzących głównie z Polski i krajów Unii Europejskich. Dbałość o najwyższą jakość naszych produktów potwierdzana jest wynikami badań w zewnętrznych akredytowanych laboratoriach. Nawiązana współpraca ze specjalistami z Uczelni Wyższych Wydziału Nauk o Żywności i Żywienia Człowieka pozwala nam na identyfikację naturalnych substancji odżywczych i biologicznie czynnych w naszych nowych produktach wprowadzanych na rynek.

  Opracowana przez nas innowacyjna technologia przetwórstwa surowców oleistych pozwala uzyskać produkty o najwyższej jakości i stabilności, odznaczające się bogactwem składników naturalnych. Jesteśmy dumni z otrzymanych nagród i odznaczeń dla naszych olejów zimno tłoczonych nieoczyszczonych, które potwierdzają ich wyjątkowość.

  Nasza pasja i wiedza pozwoliły nam dołączyć do ścisłej czołówki europejskich producentów olejów zimno tłoczonych i zdrowej żywności. Ol'Vita kreuje najwyższy standard jakości tego typu produktów na rynku.

  Do sztandarowych produktów naszej firmy należą:
  -Olej lniany do diety dr Budwig zimno tłoczony nieoczyszczony o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3 (56 g/ 100 g oleju) sprzedawany w specjalnie dobranym opakowaniu termicznym chroniącym przed temperaturą zewnętrzną jak i promieniowaniem UV
  - Olej kokosowy zimno tłoczony nieoczyszczony
  - Olej konopny zimno tłoczony nieoczyszczony
  - Olej z czarnuszki zimno tłoczony nieoczyszczony
  - Olej z zarodków pszenicy zimno tłoczony nieoczyszczony
  - Olej z pestek dyni zimno tłoczony nieoczyszczony
  - Ślężański olej rzepakowy zimno tłoczony, nieoczyszczony
  - Olej z ostropestu zimno tłoczony, nieoczyszczony

  Jako pierwsi i jedyni w Polsce opracowaliśmy i wdrożyliśmy technologię tłoczenia na zimno oleju z zarodków polskiej pszenicy. Olej ten charakteryzuje się wysoką zawartością witaminy E (310 mg/ 100 g oleju) i oktakosanolu (234 mg/ 100 g oleju), a także przyjemnym pszenicznym smakiem i aromatem oraz złocistą barwą. Olej z kiełków pszenicy został dwukrotnie nagrodzony podczas targów zdrowej żywności, m.in. zdobył Złoty Medal w kategorii Polski Produkt Naturalny podczas Międzynarodowych Targów Natura Food 2016.
  Nasze mąki z nasion oleistych bogate w białko roślinne, witaminy, mikro- i makroelementy cieszą się dużym zainteresowaniem w branży cukierniczej oraz piekarniczej.
  Ol'Vita jako jedna z nielicznych firm posiada również własną linię technologiczną, na której tłoczymy w niskiej temperaturze olej kokosowy o wspaniałym smaku i aromacie oraz cennym składzie kwasów tłuszczowych.

  Rozwój firmy jest dla nas niezmiernie ważny, dlatego też staramy się być zawsze o krok przed innymi. Reagujemy na potrzeby klientów oraz zmieniające się trendy w obszarze zdrowego odżywiania systematycznie poszerzając nasz asortyment.

sklep stacjonarny olvita
sklep oleje mąki olvita
zakład produkcyjny olvita

13 Edycja Nagród Gospodarczych - Świdnicki Gryf - Sudecki Produkt Regionalny

II miejsce w kategorii Najlepszy Produkt- Usługa w Plebiscycie Gospodarczym Sudeckie Kryształy 2016 za olej rzepakowy

 • II miejsce w kategorii Najlepszy Produkt- Usługa w Plebiscycie Gospodarczym Sudeckie Kryształy 2016

Złoty Medal Natura Food 2016 w kategorii Polski Produkt Naturalny

 • Złoty Medal Natura Food 2016 w kategorii Polski Produkt Naturalny

  Złoty medal na Międzynarodowych Targach Naturalnej Żywności Natura Food w Łodzi, za nasz Olej z kiełków pszenicy zimno tloczony nieoczyszczony Ol'Vita w kategorii Polski Produkt Naturalny.

I miejsce w konkursie na najlepszy produkt żywnościowy Targów

 • I miejsce w konkursie na najlepszy produkt żywnościowy Targów

  Z wielką przyjemnością informujemy, że Olej z kiełków pszenicy zimno tłoczony, nieoczyszczon naszej firmy Ol'Vita zajął pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy produkt żywnościowy Targów, które odbyły się w Świdnicy, w dniach 28-29 sierpnia 2015.

„Perła roku” 2013

 • „Perła 2013”

  Podczas Targów Polagra 2013 w Poznaniu nasza firma Ol'Vita trzymała nagrodę "Perła roku" za produkt regionalny Ślężański olej rzepakowy zimno tłoczony przyznaną przez Kapitułę Konkursu "Nasze kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów". Ta prestiżowa nagroda jest dla nas wielkim wyróżnieniem i zarazem potwierdzeniem najwyższej jakości naszego produktu.

Nagroda III stopnia „Sposób na sukces”

 • Nagroda III stopnia w kategorii rodzinnej

  24 czerwca 2013 roku w Pałacu Prezydenckim, Nasza firma, OL'VITA otrzymała nagrodę III stopnia w kategorii rodzinnej oraz tytuł Laureata XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Sposób na Sukces"

  Nagroda III stopnia w kategorii rodzinnej

I nagroda w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”

 • I nagroda w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” 2013

  Dnia 24 sierpnia 2013 r. udało nam się powtórzyć zeszłoroczny sukces i zdobyć I nagrodę w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo- Smaki Regionów. Tym razem zostaliśmy odznaczeni za Olej lniany do diety dr Budwig, który charakteryzuje się wysoką zawartością kwasów tłuszczowych omega-3: aż 58 g w 100 g oleju.


  Wysoka jakość oleju jest systematycznie kontrolowana w akredytowanych laboratoriach zewnętrznych.

„Puchar Jakości 2013”

 • „Puchar Jakości 2013”

  Jesteśmy dumni, że wysoka jakość serii naszych produktów Olej lniany do diety dr Budwig została doceniona i wyróżniona Pucharem Jakości 2013 przez Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego im. Prof. Wacława Dąbrowskiego w Warszawie.

I nagroda w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”

 • I nagroda w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” 2012

  Dziedzictwo kulinarne jest ważnym elementem dziedzictwa kulturowego i pełni istotną funkcję w promocji każdego regionu. Dolny Śląsk to charakterystyczny, wielokulturowy tygiel, w którym mieszają się smaki różnych regionów przedwojennej Polski, dawnych kresów wschodnich, a także kuchnia czeska, niemiecka, żydowska, łemkowska, ukraińska czy bałkańska.

  Dnia 25 sierpnia 2012 r. w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu, odbył się konkurs Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów. Organizatorami XII edycji konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu oraz Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego.

  Komisje konkursowe oceniły pięćdziesiąt regionalnych produktów wystawionych przez czterdziestu trzech producentów oraz dwunastu dań i potraw regionalnych przyrządzonych przez sześć zespołów gastronomicznych.

  Firma Ol'Vita otrzymała nagrodę główną w kategorii Produkty Zbożowe za produkt regionalny – Ślężański olej rzepakowy nieoczyszczony – zwany „oliwką północy”. Olej ten tłoczony jest metodą na zimno z wyselekcjonowanych polskich nasion rzepaku z restrykcyjnym przestrzeganiem systemu HACCP. Produkt nie zawiera dodatków konserwujących i jest w 100% naturalny, a swoim składem kwasów tłuszczowych omega-3, omega-6 i omega-9 z powodzeniem dorównuje oliwie z oliwek.

„Drzewko życia”

 • Drzewko życia dla firmy Ol'Vita

  W dniach 24-26.09.2010 r. na XXXII edycji targów "Bliżej zdrowia, bliżej natury" w Katowicach otrzymaliśmy nagrodę - statuetkę "Drzewko życia" za oleje tłoczone na zimno, sprzedawane w opakowaniach termicznych. Jest nam niezmiernie miło z uwagi na fakt, iż do nagrody tej zostaliśmy nominowani przez klientów, za co serdecznie wszystkim dziękujemy. Targi te należą do jednych z największych w Polsce. W edycji jesiennej 2010 odwiedziło je około 10.000 osób.

Certyfikat Ślężański Produkt Regionalny za Ślężański olej rzepakowy

 • Certyfikat Produkt Ślężański za Ślężański olej rzepakowy zimno tłoczony

  Chcielibyśmy Państwa poinformować, że nasz produkt Ślężański olej rzepakowy zimno tłoczony został wyróżniony Certyfikatem Produktu Ślężańskiego. Jesteśmy dumni, że nasz Ślężański olej rzepakowy zimno tłoczony zyskał miano produktu regionalnego.


Zapisz się na Newsletter

Dołącz do Ol'Vity!


top
 • Kontakt Producent
 • PPHU Maszyny i Przetwórstwo Nasion Oleistych Ol’Vita Krzysztof Dziaduch
  Panków 2 | 58-125 Pszenno
  O/ Mysłaków 84A | 58-124 Marcinowice
 • Społeczność
 • Facebook